تبلیغات
خبرگــزاری پـانـــا ســیرجــان

خبرگــزاری پـانـــا ســیرجــان
 
خـبـر ی تـحـلــیـلــی
لینکدونی
صفحات جانبی
لوگوی خبرگزاری پانا

معببر سایبری فندرسک

طراح قالب
آپلود عکس
نبودن بزرگان سیاست در احزاب و تعدد احزاب سیاسی در ایران نشانه کم‌عمقی سیاست در ایران است در آینده باید احزاب هم راستا در قالب جبهه و در آخر به صورت حزب فراگیر در کنار هم قرار ‌گیرند. سید‌حسین مرعشی، رییس کارگروه استان‌های شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان در دیدار با اعضای شعبه حزب مردم‌سالاری استان کرمان، گفت: اصلاحات از لحاظ مردم جایگاه بسیار مطلوب و رفیعی دارد.

در سال 92 ما یک گام بلند در این راستا برداشتیم و در انتخابات 94 ما گام بعدی را برخواهیم داشت و شرایط مناسبی را برای کشور مهیا می‌کنیم.

مرعشی در ادامه در خصوص عملکرد دولت تدبیر و امید، عنوان کرد: آقای روحانی در زمینه برگرداندن خرد به عرصه سیاسی کشور و سیاست خارجی بسیار موفق بودند؛ ولی در اولین فرصت بعد از استقرار مجلس دهم باید کابینه را ترمیم کند که پاسخگوی نیازهای جامعه امروز باشد. من فکر می‌کنم کابینه با آقای روحانی همراه نیست. البته از لحاظ سیاسی همراه است، ولی نسبت به وعده‌های آقای روحانی به مردم و نیازهای جامعه همراه نیست، برخلاف رئیس‌جمهور که تصمیمات دقیق و به جایی می‌گیرد، کابینه تا حدی محافظه‌کار است. به هر حال دولت یازدهم سعی کرد، میانه حرکت کند؛ ولی در سیاست، میانه پاسخ نمی‌دهد؛ هیچ چیز بدتر از بلاتکلیفی در سیاست نیست. وی همچنین ضمن مطلوب دانستن عملکرد استانی دولت، افزود: در مجموع کرمان جزو استان‌های خوب است هر چند که تردیدهای سیاسی گلایه‌هایی را ایجاد کرده اما به نظر من اینها مهم نیست و دوستان ما در این مجموعه هستند و می‌توانند تاثیرگذار باشند و انشاءالله با استقرار مجلسی که حامی‌دولت است، خیلی از این ضعف‌ها ترمیم می‌شوند. این فعال اصلاح‌طلب با اشاره به انتخابات سال جاری، تصریح کرد: من امیدوارم نمایندگان شایسته‌ای به مجلس بروند. کرمان تا اینجا به لحاظ وحدت نیروها در موقعیت خوبی است و در سطح استانها تراز اول است و امیدواریم نتیجه این شود و مردم اعتماد کنند و نمایندگان لایقی به مجلس بفرستند. وی ادامه داد: در دوره‌های گذشته جناح‌های سیاسی در عرصه انتخابات کرمان تأثیر گذار نبودند و میدان برای حرکتهای انفرادی باز نبوده و این برای اولین بار است که شهر ما شورای شهر ضعیفی دارد و این نتیجه نبودن گروه‌های سیاسی در انتخابات گذشته است. کرمان تاکنون تمام انتخاباتش سیاسی بوده است. ما به عنوان نیمی‌از سیاست کرمان، حضور منسجمی‌نداشتیم و به خاطر فشارهای موجود ضعیف عمل کردیم و چون فشارهای مجلس شدیدتر بود، امکان فعالیت سازمان یافته‌ای وجود نداشت.

مرعشی تأکید کرد: احزاب، ابتدا باید سازمان‌دهی‌شان را قوی‌تر کنند و آموزش را جدی بگیرند و همگرایی با گروه‌های همسو داشته باشند.

وی همچنین درخصوص تشکیل جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان(تاک)، اظهار کرد: تاک، اولین حزب فراگیر استانی است، در هیچ کجای کشور چنین چیزی نداریم و مکمل احزاب ملی است و یک ضرورت بود و بزرگترین کنگره حزبی بود که در هیچ کجای کشور چنین کنگره‌ای با این وسعت برگزار نشده است. مرعشی در خاتمه سخنانش‌، از حزب مردم‌سالاری به عنوان یکی از فعال‌ترین احزاب استان نام برد و گفت در حال حاضر دکتر کواکبیان از شرایط بسیار مناسبی در سطح سیاسی کشور برخوردار است. در این دیدار مهندس سجاد صفاهانی زاده دبیر حزب مردم‌سالاری استان کرمان در خصوص فعالیت‌های این حزب گفت: حزب مردم‌سالاری استان کرمان دارای 8 شعبه در شهرستان‌های کرمان، بافت، بم، سیرجان، رفسنجان، منوجان، جیرفت و زرند داریم همچنین در شهرهای راین و بردسیر نیز شعبه حزب فعالیت دارد در حال حاضر کمیته انتخابات حزب که متشکل از 30 نفر از اعضای شهرستان‌های کرمان است که در حال بررسی و رصد فعالیت‌های کاندیداهای مختلف در شهرستان‌های مختلف است و تقریبا به جمع‌بندی نهایی رسیده‌اند. حزب مردم‌سالاری سعی داشته در کرمان رسالت اصلی احزاب را که آموزش و پرورش افراد جامعه است را به نحو شایسته‌ای انجام دهد و تا‌کنون بیش از 1700 نفر را در حوزه‌های مختلف آموزش داده است.
طبقه بندی: سیاسی، اجتماعی،
[ شنبه 24 بهمن 1394 ] [ 06:41 ق.ظ ] [ sajjad honardan ]
درباره وبلاگ

خبرگزاری پانا
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب

تماس با ما